Get Adobe Flash player

Kateřina Moučková

katkaMá cesta k výrobě šperků začala v roce 2006, kdy jsem zkusila zkombinovat techniku hedvábných stužek s mušlemi, náhrdelníky z drahých kamenů a náušnice kombinované s kameny a doplňky v barvě stříbra. Pár vyrobených šperků jsem darovala ženám ve svém okolí a zjistila, že je nosím ráda nejen já, ale i ony. Protože mě práce s drobnými korálky a kameny učarovala, začala jsem výrobě šperků věnovat každou volnou chvíli a odpočívat tímto tvůrčím způsobem. Dnes jsem svou výrobu „poloprofesionalizovala“, šperky prodávám přes kamarádky, v obchůdcích a galeriích.

Při výrobě šperků se inspiruji tvary kamenů a komponentů a respektuji vyváženost. Používám techniky: návlek na ocelové lanko, gumu, kůži, bužírku, hedvábné barvené stužky, ketlování, výrobu z  keramiky, spojování cínem, vyzkoušela jsem také tepání a smalt. Ráda vyrábím šperky na zakázku – svatební, večerní, ale i osobní dárek v podobě kamene přivezeného z dovolené, který pocínuji a navléknu jako amulet na kůži. Během výroby šperků poslouchám ráda etnickou a harmonizační hudbu, která mi dodává inspiraci a především trpělivost. Jsou totiž dny, kdy jde vše hladce a dny, kdy výroba šperku trvá třikrát tak dlouho, korálky se rozutečou, uzávěr nejde zakončit… Pak vím, že je čas odpočinout si a vrátit se k práci až budu mít víc energie.

Pokud si chcete něco z vystavených šperků zakoupit nebo máte zájem o originální šperk na zakázku, tak mě prosím kontaktujte na: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel.: 775 173 977.